English site
پنجشنبه 2 آبان 1398   07:49:36
|           RSS

با هدف بررسی طرح های توسعه ای و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی صورت گرفت
سفر وزیر نفت به بندرعباس، عسلویه و اهواز

1398/6/30 شنبه

وزیر نفت در سفری یک روزه به استان های هرمزگان، بوشهر و خوزستان از طرح های توسعه ای و روند اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در قطب تولید نفت، گاز و فراورده های نفتی کشور بازدید کرد.


بیژن زنگنه به همراه مدیران عامل چهار شرکت اصلی صبح روز جمعه (۲۹ شهریورماه) در بندرعباس، در نشستی با مدیران پالایشگاه‌های نفت بندرعباس و میعانات گازی ستاره خلیج فارس، وضعیت تولید بنزین را بررسی کرد.

آخرین برنامه‌ها و اقدام‌های انجام شده برای افزایش ظرفیت تولید پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیز از دیگر مواردی بود که در این نشست درباره آن بحث و تبادل نظر شد.

وزیر نفت بعد از آن به عسلویه رفت و در نشستی با حضور مدیران چهار شرکت اصلی وزارت نفت، طرح‌های توسعه‌ای صنایع گازی و پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر را بررسی کرد.

بررسی مقدار تولید گاز در آستانه فصل سرما، وضع پیشرفت عملیات اجرایی فاز ۱۴ پارس جنوبی، اطلاع از تازه‌ترین اقدام‌های انجام‌شده برای پایان عملیات دریایی در پارس جنوبی و بررسی فعالیت پتروشیمی‌های فعال در منطقه عسلویه از مهم‌ترین برنامه‌های سفر وزیر نفت به استان بوشهر بود.

همچنین در سفر یک روزه وزیر نفت، اقدام‌های شرکت ملی نفت ایران در زمینه اقتصاد مقاومتی و تازه‌ترین گزارش این شرکت درباره مشارکت در بازسازی مناطق سیل‌زده استان خوزستان در اهواز بررسی شد.

در این سفر مدیران شرکت ملی نفت گزارشی از آخرین اقدام‌های انجام‌شده برای توسعه و برداشت از میدان‌های مشترک و نگهداشت و افزایش تولید به وزیر نفت ارائه کردند.

مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، حسن منتظر تربتی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، علیرضا صادق‌آبادی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، بهزاد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شماری از مدیران، وزیر نفت را در این سفر یک‌روزه همراهی کردند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 562
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Best View 1024x768